Kristieši dažādās kultūrās un konfesijās mēdz būt neizpratnē par to, ko Bībele sauc par “piepildīšanos ar Garu”. Daži domā, ka tā ir pieredze, kas liek runāt mēlēs, citi domā, ka tā ir sajūta, bet vēl citi to sauc par noslēpumainu un neizprotamu. Tā tam nav jābūt.
Vecajā Derībā redzam, ka Svētais Gars nāk vai piepilda konkrētus cilvēkus Saviem mērķiem, bet nav dota pavēle “piepildīties ar Svēto Garu”. Savukārt Jaunajā Derībā mēs redzam atšķirību, kurā visiem ticīgajiem ir pavēlēts būt piepildītiem ar Garu. Vēstulē efeziešiem 5:18 apustulis Pāvils aicina: “Neapreibinieties ar vīnu, no kā ceļas izlaidīga dzīve, bet pildiet sevi ar Svēto Garu.” Efeziešiem, pretstatā apkārtējās kultūras ietekmei un pagāniskajām praksēm, tika teikts, lai viņi būtu pilnīgi iegremdēti Garā un Viņa ietekmē! Atšķirībā no Svētā Gara kristības, kas Svētajos Rakstos netiek meklēta vai pavēlēta, Gara piepildījums ir tas, ko ticīgie aicināti aktīvi meklēt, darīt, vēlēties un lūgt. Mēs piepildāmies ar Garu, pilnībā nododoties Dievam, un tas atraisa spēcīgu Gara darbību mūsu dzīvē vairākos veidos.
Atšķirībā no Svētā Gara kristības, kas Svētajos Rakstos netiek meklēta vai pavēlēta, Gara piepildījums ir tas, ko ticīgie aicināti aktīvi meklēt, darīt, vēlēties un lūgt.
Izpētīsim 8 patiesības par Gara pildījumu cilvēkos, pamatojoties uz to, ko māca Svētie Raksti.
1. Piepildījums ar Garu ir apustuļu pavēle
Vēstulē efeziešiem 5:18 ir izteikta pavēle tikt piepildītiem ar Garu. Tas nozīmē, ka kristiešiem ir jāpaklausa šim norādījumam un jāpiepildās.
2. Piepildīšanās ir pastāvīga pieredze, kas var notikt atkal un atkal
Darbības vārds “piepildīties” Efeziešiem 5:18 ir tagadnes darbības vārds ar nodomu, ka mums ir jāturpina pildīties atkal un atkal. Tas ir tas, ko teologi domā, kad viņi saka, ka kristība ir viena, bet piepildīšanās ar Svēto Garu var notikt daudzkārt.
3. Piepildīšanās ar Garu ir sevis pakļaušana un nonākšana Gara kontrolē un ietekmē
Pretstatā Efeziešiem 5:18 minētajai dzeršanai Pāvils saka, ka tā vietā ir jāpakļaujas Gara ietekmei. Tas parāda, ka daži kristieši ir bijuši nepareizu lietu ietekmē, un attiecīgi nav bijuši piepildīti ar Garu tā, kā vajadzētu. Džons Makarturs skaidro:
“…vislabākā analoģija, kas raksturo pastāvīgu pakļaušanos Svētā Gara kontrolei, ir staigāšanas līdzība, ar ko Pāvils iepazīstina Vēstulē efeziešiem 4:1 (Glika tulkojums (red. piez.)). Staigāšana ietver pārvietošanos soli pa solim, un to nevar darīt citādi. Būt piepildītam ar Garu nozīmē staigāt domu pēc domas, lēmumu pēc lēmuma, darbību pēc darbības Gara vadībā. Gara piepildīta dzīve ļaujas katram Dieva Gara solim.”
4. Gara pieplūdumu var kavēt grēks
Mēs visi esam kristīti Garā, bet Gara regulārs pieplūdums ir atkarīgs no mūsu nodošanās Dieva ceļam un savas miesas noraidīšanas. Jūs nevarat piedzīvot Gara piepildījumu un no tā izrietošās priekšrocības, ja staigājat miesā. Tādēļ Pāvils saka, lai atmetam tādus grēkus kā dzeršana un piepildāmies ar Garu (Efeziešiem 5:18). Korintiešiem viņš saka, lai tie bēg no netiklības un ka viņi ir Svētā Gara templis (1. vēstule Korintiešiem 6:19-20).
5. Gara piepildījums rada Kristum līdzīgu raksturu un augļus mūsu dzīvē
Kad kāds ir piepildīts ar Garu, ir vērojami objektīvi rezultāti, kas var būt saistīti tikai ar patiesu Gara darbu. Staigāšana Garā (skatiet Galatiešiem 5:16) ir iespējama tikai tad, ja cilvēks ir piepildīts ar Garu. Arī Gara auglis (Galatiešiem 5:22-23) ir Gara piepildījuma rezultāts. Kad Svētais Gars ir dominējošā ietekme cilvēka dzīvē, viņš nesīs Gara augļus.
6. Gara piepildījums mūs mudina drosmīgi sludināt evaņģēliju
Visos Apustuļu darbu pantos, kuros pieminēta piepildīšanās ar Garu, caurvijas konsekventa tēma – evaņģēlija pasludināšana! Evaņģēlijs Vasarsvētkos eksplodē – tiek glābtas 3000 cilvēku dvēseles (Apustuļu darbi 2:4), un pat Stefans drosmīgi turpina sludināt evaņģēliju un turēt acis uz debesīm, kad viņš tiek nogalināts mocekļa nāvē Apustuļu darbu 7:55, jo viņš bija cilvēks, “pilns Svētā Gara”. Ja jums ir grūti dalīties evaņģēlijā vai drosmīgi runāt par savu ticību, ir pilnīgi bībeliski meklēt Gara piepildījumu, lai pasludinātu evaņģēliju.
7. Gara klātbūtne rada dziedāšanu, pateicību un paklausību
Vēstulē efeziešiem 5. nodaļā Pāvils atbild uz jautājumu par to, kā uztvert un pamanīt piepildīšanos ar Garu. Raksti vienmēr interpretē Rakstus un sniedz mums atbildes. Efeziešiem 5:19 Pāvils saka: “Runādami cits uz citu psalmos, himnās un gara iedvesmotās dziesmās, dziedādami un koklēdami tam Kungam savās sirdīs. Pateicieties vienumēr un par visu Dievam Tēvam mūsu Kunga Jēzus Kristus vārdā. Un esiet paklausīgi cits citam Kristus bijībā.” Šis fragments parāda Gara piepildītas dzīves rezultātus. Mēs dziedāsim slavas dziesmas Dievam, būsim pateicīgi par visu Kristū un būsim savstarpēji pakļāvīgi citiem Kristus bijībā; tas nozīmē, ka mēs apsvērsim, kā Jēzus vēlas, lai mēs dzīvotu, un būsim mācāmi, mīloši un nobrieduši attiecībās ar citiem ticīgajiem. Turpmākajos pantos Pāvils pievēršas laulības, bērnu – vecāku, kā arī darba devēja un darbinieka attiecībām, kas neizbēgami prasa pamatīgu apjomu žēlastības un paklausības mūsu sirdīs.
8. Piepildīšanās ar Garu negarantē, ka jūs runāsiet mēlēs, bet gan nodrošina Gara spēku, lai katru dienu dzīvotu uzticīgu un dievbijīgu dzīvi
Apustuļu darbu grāmatā Gars nāca pār cilvēkiem un piepildīja viņus neparasti unikālos veidos. Šīs zīmes bija pārdabiski apliecinājumi tam, ka Dievs piepilda cilvēkus no visdažādākajām tautībām un reliģiskās piederības un ir padarījis viņus par Kristus miesas daļu. Taču, kad Pāvils Efeziešiem 5:18 pavēl draudzei būt piepildītai ar Garu, mums šis fragments tomēr jāsaskaņo ar 1. Korintiešiem 12:30, kur viņš saka, ka ne visi cilvēki runās mēlēs. Noteikti esat dzirdējuši, ka daži māca, ka Gara piepildījums ir eiforiska vai brīnumaini neparasta pieredze. Iespējams, kāds jūsu paziņa saka, ka ir runājis mēlēs vai redzējis vīziju, vai arī kāds ietekmīgs mācītājs iedvesmo, ka viņš var jūs piepildīt ar Garu, ja apmeklēsiet īpašu dievkalpojumu un jums uzliks rokas. Pamatojoties uz to, ko māca Svētie Raksti, Gara piepildījums var raisīt īpašu aizrautību, nebijušas sajūtas un prieku, kā arī dziļu pārliecību, kas pāraug dievbijīgā rīcībā, bet lielā mērā tas būs vērsts uz paklausību Kristum un augļu nešanu parastā ikdienas dzīvē.
Kosti Hins (forthegospel.org)
Kosti Hins ir draudžu dibinātājs un mācītājs The Shepherd’s House Bībeles draudzē Čandlerā, Arizonas štatā. Uzaudzis kā maldu mācītāja Benija Hina brāļa dēls, viņš tomēr pieaugušā vecumā ir iepazinis patieso evaņģēliju un atgriezies. Viņš ir mācītājs The Shepherd’s House Bībeles draudzē Arizonā un organizācijas For the Gospel (www.forthegospel.org) prezidents un dibinātājs. Viņš ir vairāku grāmatu autors (tostarp “God, greed and the (prosperity) gospel”, “Defining deception”, “More than a Healer” un “Knowing the Spirit”). Kosti un viņa sieva Kristīne dzīvo Gilbertā, Arizonas štatā, kopā ar četriem bērniem.
© For the Gospel Ministries 2025. Used by permission of For the Gospel Ministries. Source: https://www.forthegospel.org/read/8-facts-about-the-filling-of-the-holy-spirit