Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sešas lūgšanas, uz kurām Dievs vienmēr atbild

Iespējams, lielākais apjukums un kļūdas kristiešu dzīvē rodas lūgšanās. Kāpēc tas tā ir? Sarunai ar Dievu, kurš mūs ir izredzējis, izglābis un uztur, vajadzētu būt visdabiskākajai un patīkamākajai nodarbei, vai ne? Visbiežāk tā diemžēl nemaz nav.

Visbiežāk kristieši apzinās, ka nelūdz Dievu pietiekami bieži. Sirdsapziņas pārmetumi mums to atgādina. Bet, ja esam godīgi, mēs nemaz negribam lūgt vairāk, un neesam nemaz tik pārliecināti, ka to tiešām vajadzētu. Kāpēc? Iespējams, mēs patiesībā nesaprotam, kas lūgšana ir – vai arī mēdzam to aizmirst.

Ļaut Dievam runāt pirmajam

Vissvarīgākais, ko vajadzētu darīt, domājot par lūgšanu, ir ļaut Dievam runāt (caur Bībeli). Mūsu pieeja lūgšanai bieži vien ir banālu frāžu, folkloras un Bībeles pamatpatiesību apvienojums, nevis bibliski precīzs un teoloģiski bagāts Bībeles mācības izklāsts.

Kad mēs patiesībā aplūkojam, ko Bībele māca par lūgšanu, viss ir pārsteidzoši vienkārši: lūdz Dievam darīt to, ko Viņš ir apsolījis darīt caur Kristu.

Atlaist visas savas rūpes

Evaņģēlija būtība ir tāda, ka mums nekas nepieder, mēs neko nevaram atmaksāt, neko nevaram piešķirt Dievam. Lūgšana, ko evaņģēlijs padara iespējamu un ko evaņģēlijs mūsos rada, darbojas tieši tāpat. Dievs dod mums; mēs nedodam Dievam. Mēs lūdzam; Viņš dod. Lūgšana ir atkarīga no tā, ko Viņš ir darījis mūsos un mūsu labā, un arī no tā, ko Viņš plāno darīt mūsos un mūsu labā.

Jēzus māca mūs lūgt un brīvi runāt ar Tēvu par mūsu sirds vēlmēm:

“Tā arī Es jums saku: lūdziet, tad jums taps dots, meklējiet, tad jūs atradīsit, klauvējiet, tad jums taps atvērts. Jo ikkatrs, kas lūdz, dabū, kas meklē, atrod, un, kas klauvē, tam atvērs.” (Lūkas 11:9-10)

Mēs varam lūgt visu, ko vēlamies, zinot, ka Dievs mums nedos neko sliktu, bet tikai to, kas mums nāk par labu (Lūkas 11:11-13). Apustulis Pēteris mūs mudina: “Visu savu zūdīšanos metiet uz Viņu, jo Viņš gādā par jums.” (1. Pētera 5:7) – visas savas raizes, pat ikdienišķās un materiālās. Nebaidies ar Viņu runāt par jebko, un neslēp no Viņa savas nastas.

Sešas lūgšanas

Taču mūsu ikdienas vajadzību izpaušana nav Jaunajā Derībā atspoguļotā nasta. Lai gan Svētie Raksti mudina mūs lūgt par visdažādākajām lietām, Dievs mūs skaidri rosina mērķtiecīgi fokusēt savu lūgšanu dzīvi.

Dievs uzklausa un atbild katru mūsu lūgšanu, taču ir pavisam maz tādu, uz kurām Viņš vienmēr saka tieši: “Jā!”. Dievs vienmēr teiks “jā”, kad lūgsim Viņu pildīt to, ko Viņš mums solījis. Dievs vienmēr teiks “jā”, kad mēs lūgsim Viņu darīt Savu darbu caur Viņa Vārdu.

Es esmu atradis vismaz sešas galvenās lūgšanas, uz kurām Dievs vienmēr atbildēs “jā”.

1. Pagodini Sevi caur mani!

Jo zeme tiks piepildīta ar Tā Kunga godības atziņu, tāpat kā ūdeņi apklāj jūras pamatus. (Habakuka 2:14).

2. Piedod man!

Ja atzīstamies savos grēkos, tad Viņš ir uzticīgs un taisns, ka Viņš mums piedod grēkus un šķīsta mūs no visas netaisnības. (1.Jāņa 1:9).

3. Atklāj man Sevi pilnīgāk!

Es iedēstīšu Savu bauslību viņos pašos, Es to rakstīšu viņu sirdīs, un Es būšu viņu Dievs, un tie būs Mana tauta. Tad nemācīs vairs draugs draugu un brālis brāli, sacīdams: atzīstiet To Kungu! – jo visi Mani pazīs, lielie un mazie, tā saka Tas Kungs, jo Es piedošu viņu noziegumus un nepieminēšu vairs viņu grēku! (Jeremijas 31:33-34).

4. Dod man gudrību!

Bet, ja kādam no jums trūkst gudrības, tas lai to lūdz no Dieva, kas visiem dod devīgi un nepārmezdams, un viņam taps dots. (Jēkaba 1:5).

5. Stiprini mani Tev paklausīt!

Tātad, mani mīļie, tā kā jūs vienumēr esat paklausījuši, nevis manā klātbūtnē vien, bet tagad daudz vairāk manā prombūtnē, gādājiet ar bailēm un drebēšanu, ka topat svēti. Jo Dievs ir tas, kas jums dod gribu un veiksmi pēc Sava labā prāta. (Filipiešiem 2:12-13).

6. Izplati Savu evaņģēliju pazudušajiem!

Un šis Valstības evaņģēlijs tiks sludināts visā pasaulē par liecību visām tautām, un tad nāks gals. (Mateja 24:14).

Kā mēs varam zināt, ka Dievs atbildēs uz šīm sešām lūgšanām? Pirmkārt, tāpēc, ka Viņš saka, ka to darīs, un vēl vairāk tāpēc, ka šīs lūgšanas apkopo to, ko Dievs ir apsolījis darīt caur evaņģēliju. Tas ir tas, ko Dievs ir teicis, ka Viņš noteikti darīs.

Gatavs atbildēt

Ja mēs vēlamies augt un nobriest lūgšanās, mums nav nepieciešams lūgt noteiktu laika posmu. Mums nav jāapgūst jaunas kontemplatīvās metodes vai mežā jābūvē lūgšanu kambaris. Bet mums ir jākļūst par labākiem lūdzējiem. Mums ir jāsaprot, ka mēs visi, vīrieši un sievietes, bez Dieva žēlastības neesam nekas, un mums ik dienas, ik uz soļa ir vajadzīga Dieva žēlastība. Mēs visi ar savu dzīvi un savu tuvinieku dzīvi iebrauktu grāvī, ja Dievs neiejauktos.

Evaņģēlijs mums kliedz: Tu esi vājš un grēcīgs, nepilnīgs un nespēcīgs, bet Dievs ir stiprs, žēlsirdīgs un labs – un gatavs atbildēt. Lūdz Viņu darīt to, ko Viņš jau ir apsolījis darīt tavā labā. Un turpini lūgt līdz tai dienai, kad mums vairs nebūs jālūdz no attāluma, jo mēs redzēsim savu lielo Apsolītāju, Apgādnieku un Ķēniņu aci pret aci.

Gerijs Millars (desiringGod.org)

0