Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Septiņi maldu mācītāja draudi

Maldu mācītājiem un apspiedošiem vadītājiem ir nepieciešams saglabāt savu varu, tāpēc viņi izmanto virkni draudu, lai liktu cilvēkiem klusēt un palikt paklausībā. Ja izvēlies nepaklausīt, tu varētu dzirdēt kādu no septiņiem apgalvojumiem, kurus esmu uzskaitījis zemāk. Katram no tiem var pievienot “…vai arī…”.

Daži cilvēki, kuri nav maldu mācītāji vai apspiedēji, laiku pa laikam izmanto dažus no šiem apgalvojumiem. Piemēram, kādam var pārmest, ka viņš uzvedas kā “farizejs”, jo paļaujas uz legālismu, lai iegūtu taisnošanu. Šis raksts nav par šādu gadījumu. Šis konkrētais raksts ir par mācītāju vai draudzes vadītāju, pie kura, labu domādams, vēršas kāds draudzes loceklis saistībā ar mācību, kas nav uzticīga Rakstiem un tiek sagrozīta, lai sasniegtu bīstamu mērķi.

Drauds Nr.1: Neliec Dievu kastītē

Šī frāze parasti tiek adresēta tiem, kuri cenšas pārliecināt savu draudzes vadītāju, lai viņa mācība atbilstu Rakstiem. Šāda veida paziņojumu var dzirdēt pēc tam, kad draudzes locekļi ir iestājušies pret mācītāju, kurš kādu svētdienu pieceļas un sāk mētāties ar nejaušiem pravietojumiem, kas nepiepildās (vai kuriem nav jēgas). Cits piemērs varētu būt nobažījies draudzes loceklis, kurš saka: “Mācītāj, tas nav tieši tas, ko Dievs Savā Vārdā ir teicis, ka Viņš darīs.” Mācītājs atbildētu: “Neliec Dievu kastītē.” Mācītājs var pat pievienot kādu no šiem citiem apgalvojumiem, lai pastiprinātu savu valdonīgo atbildi.

Drauds Nr.2: Neaizskar Tā Kunga svaidīto

Šos draudus mēdz izmantot, kad kāds iebilst pret godājamu vadītāju nepatiesajām un apspiedošajām mācībām. Viņu aizstāvība? Viņi apgalvo, ka ir Dieva “svaidīti” un ir pasargāti no jebkādas atbildības, un ka, ja kāds viņu kritizēs, Dievs to sodīs. Tie, kas viņiem akli seko, parasti atkārto šo frāzi, tāpat kā brīdina trauksmes cēlāju klusēt. Ja kādreiz dzirdēs šādus draudus, tev nav no kā baidīties. Kad tu norādi uz kādu, kas māca nepatiesas lietas, tu neaizskar Tā Kunga svaidīto, bet gan pakļaujies pašam Kungam (Romiešiem 16:17-18).

Drauds Nr.3: Neesi kā farizejs

Farizeji ne vienmēr bija labākais piemērs tam, kā izskatās patiesa pielūgsme. Lai gan viņi bija ļoti dievbijīgi, viņi bija legālisti, sagrozīja Dieva vārdu un apgrūtināja cilvēkus ar manipulatīvām mācībām, kas nebija daļa no Dieva likuma. Viņi bija pazīstami ar to, ka kontrolēja cilvēkus ar savu garīgo augstprātību un elitāro mentalitāti. Bez šaubām, viņi bija apšaubāmi ļaudis. Tāpēc nav pārsteidzoši, kad apzīmējums “farizejs” tiek lietots nomelnojošā nozīmē. Šis drauds no maldu mācītāju puses tiek lietots, kad kāds viņus sauc pie atbildības par Svēto Rakstu sagrozīšanu vai nevērīgu dzīvi. Viltus skolotājs atbildēs, apgalvojot: “Neesi farizejs!”. Ironiskā kārtā tieši maldu mācītāji ir farizeji. Viņi papildina Dieva vārdu, izmanto savu autoritāti, lai ekspluatētu cilvēkus, un ir liekuļi.

Drauds Nr.4: Uzmanies, reliģija piesita Jēzu krustā

Es atceros vienu ārprātīgu dievkalpojumu. Visur lidinājās viltus pravietojumi, cilvēki “nokrita garā”, cilvēku ķermeņu izpausmes ietvēra rinķošanu apkārt, rēkšanu, putu nākšanu no mutes un līšanu kā čūskām. Šīs izpausmes izskatījās dēmoniskas, bet tika apgalvots, ka tās ir eņģeļu izpausmes. Daži skatītāji bija ļoti satraukti par pārmērīgajām darbībām, kas notika dievkalpojumā, un pavēstīja to vadītājiem. Viņiem tika teikts: “Esiet uzmanīgi. Tā bija reliģija, kas piesita Jēzu krustā.” Šis drauds nozīmē vienu: neko neapšaubi, citādi tu tiksi nosaukts par “svaidījuma slepkavu”. Tas ir ideāls veids, kā turēt cilvēkus neziņā; liekot viņiem bailēs pieslieties. Kurš vēlas, lai viņam pasaka, ka viņš ir tāds pats kā tie, kas krustā sita Kristu?

Drauds Nr.5: Dievs man deva atļauju

Kad pašpasludinātais pravietis Tods Bentlijs sit cilvēkus kamēr lūdz par viņiem, viņš saka, ka Dievs viņam tā pavēlējis. Vienā dievkalpojumā viņš lepojās, ka spēris cilvēkiem pa seju un sitis kundzes gados (par to rakstīts Kosti Hina grāmatā “Defining Deception”). Cits maldu mācītājs, kura personīgā klātbūtnē es uzaugu, mēdza tērēt ziedojumos saņemto naudu, kā vien vēlējās, un paskaidroja, ka Dievs viņam devis šādu atļauju. Nekad neuzticies vadītājam, kurš attaisno grēku, apgalvojot, ka Dievs to pavēlējis.

Drauds Nr.6: ziedo vai Dievs tevi nolādēs

Slavenais drauds “ziedo vai mirsti” gadu gaitā ir piesaistījis vairākus dolārus. Daži, piemēram, Orals Roberts, pat ir izmantojuši līdzekļu vākšanas triku “dodiet vai es miršu!”. Vai došanas, saņemšanas un dāsnas dzīves principos ir kāda bibliska patiesība? Protams. Ir labi ziedot tiem, kam tas ir nepieciešams, vai arī ziedot savai draudzei. Tomēr nevienam nevajadzētu uzticēties vadītājam, kurš saka, ka ir jādod nauda, citādi Dievs kādu nolādēs (vai nogalinās). Pirms pazinu Kristu, es atrados cilvēku pūlī kādā līdzekļu vākšanas laikā, kad kādai ģimenei tika paziņots, ka, ja viņi nedos naudu celtniecības projektam, tad Dievs nedos neauglīgajai mātei bērnu. Alkatība liek maldu mācītājiem teikt visu, lai iegūtu vareno dolāru.

Drauds Nr.7: Ja tu šķel draudzi, tu saslimsi

Kad man bija 18 gadi, mūsu draudzē bija ģimene, kas aizgāja, jo vairs neuzticējās vadītājiem. Draudzes reputācija vēstīja par to. Negodprātīga rīcība ar finansēm bija izplatīta parādība. Pametot draudzi, viņi mudināja vēl dažus citus to darīt, jo šī draudze vairs nebija veselīga vieta, kur būt. Es spilgti atceros draudus: Ja jūs šķelsiet Kristus miesu, tad jūsu miesu piemeklēs slimības. Tas nebija nekas neparasts. Kāds mācītājs mūsu draudzē reiz lika vairākiem vadītājiem ieguldīt naudu kādā darījumā – garantējot milzīgu (un ātru) peļņu. Tas izklausījās pārāk labi, lai būtu patiesība, jo tā arī bija. Kāds uzņēmējs, kurš bija gandrīz 80 gadus vecs, vienkārši vēlējās, lai viņam atmaksā naudu pēc tam, kad viņa nauda tika nozagta, bet viņam lika klusēt, citādi…

Kad cilvēki iebilst pret patiesības atklātu sludināšanu maldu mācītāju izaicināšanu, vienkārši pajautā: vai tu norādītu uz zināmu dzimumnoziedznieku bērnu pilnā rajonā? Vai tu brīdinātu citus, ja tirdzniecības centrā būtu masu slepkava? Vai tu neņemtu rokās savu zīdaini, ja bērnistabā ienāktu bīstams suns? Protams, tu to darītu. Tad kāpēc gan mēs nevarētu būt uzticīgi, lai norādītu uz briesmām un aizsargātu dārgos Dieva bērnus?

Turpini aizstāvēt patiesību un stingri turēties pie veselīgas mācības. Sludini patiesību (1. Korintiešiem 2:2). Apgāz maldus (Titam 1:9). Atklāj ļaunus darbus (Efeziešiem 5:11).

Ir atnācis Ķēniņš, kas ceļ Savu draudzi (Mateja evanģēlijs 16:18). Viņa atalgojums būs liels tiem, kas paliks uzticīgi.

Kosti Hins (forthegospel.org)

Kosti Hins ir draudžu dibinātājs un mācītājs The Shepherd’s House Bībeles draudzē Čandlerā, Arizonas štatā. Uzaudzis kā maldu mācītāja Benija Hina brāļa dēls, viņš tomēr pieaugušā vecumā ir iepazinis patieso evaņģēliju un atgriezies. Viņš ir mācītājs The Shepherd’s House Bībeles draudzē Arizonā un organizācijas For the Gospel (www.forthegospel.org) prezidents un dibinātājs. Viņš ir vairāku grāmatu autors (tostarp “God, greed and the (prosperity) gospel”, “Defining deception”, “More than a Healer” un “Knowing the Spirit”). Kosti un viņa sieva Kristīne dzīvo Gilbertā, Arizonas štatā, kopā ar četriem bērniem.

© For the Gospel Ministries 2025. Used by permission of For the Gospel Ministries. Source: https://www.forthegospel.org/read/7-threats-from-a-false-teacher

0