Vēlos iedrošināt visus ticīgos pieradināt sevi pie agras celšanās, lai satiktos ar Dievu. Cik daudz laika jāatvēl atpūtai? Uz šo jautājumu nav vienas visiem piemērojamas atbildes, jo ne visiem cilvēkiem ir nepieciešams vienāds miega daudzums. Arī vienam un tam pašam cilvēkam atkarībā no fiziskā spēka vai vājuma un attiecīgā dzīves posma var būt nepieciešams vairāk vai mazāk miega. Lielākā daļa ārstu piekrīt, ka veseliem vīriešiem nav nepieciešams vairāk kā sešas vai septiņas stundas miega, bet sievietēm – ne vairāk kā septiņas vai astoņas stundas.
Dieva bērniem ir jāievēro, ka arī pārāk īss laiks miegam nav ieteicams, jo tikai retais var iztikt ar mazāk nekā sešām stundām miega un saglabāt kā fizisko, tā garīgo veselību. Jaunībā, pirms studijām universitātē, es regulāri devos gulēt pulksten desmitos un cēlos četros, cītīgi mācījos, un man bija laba veselība. Kopš atvēlu miegam tikai kādas septiņas stundas, gan fiziski, gan emocionāli jūtos daudz labāk nekā tad, kad pavadīju gultā astoņas vai astoņarpus stundas.
Kāds varētu jautāt: “Bet kāpēc man vajadzētu celties agri?” Pārāk ilgi palikt gultā ir laika izšķiešana. Ticīgajam, kurš ir atpirkts ar Jēzus dārgajām asinīm, nepiedien veltīgi tērēt laiku. Viņa laiks un viss, kas viņam pieder, ir jāliek lietā Kunga darbā. Ja guļam vairāk, nekā nepieciešams ķermeņa atpūtai, tas nozīmē, ka izniekojam laiku, ko Kungs mums ir uzticējis, lai mēs to lietotu Viņa godam, mūsu pašu, brāļu un māsu, kā arī apkārtējo neticīgo labā.
Džordžs Millers. AutobiogrāfijaDžordžs Millers
Caur šo dienasgrāmatu vari vērot Millera cīņas un uzvaras rūpes par tūkstošiem bāreņu paļāvībā uz Dievu, kurš deva brīnumainas atbildes uz lūgšanām pēc vajadzību apmierināšanas ik dienas. Džordža Millera nešaubīgā, bērnišķi stiprā paļāvība uz Debesu Tēvu iedvesmos arī tevi pārliecinoši uzticēties Dievam, kuram visas lietas ir iespējamas, arī tās, kas rūp tev.
Kā ķermenim kaitē pārēšanās, tāpat tas ir arī attiecībā uz miegu. Ārsti noteikti piekristu, ka gulēšana ilgāk, nekā nepieciešams organisma stiprināšanai, patiesībā to vājina.
Turklāt tas kaitē dvēselei. Pārāk ilga gulēšana ne tikai neļauj dienas vērtīgāko daļu atvēlēt lūgšanām un pārdomām, bet šis slinkums noved arī pie daudzām citām nelaimēm. Ikviens, kurš pirms brokastīm pavada vienu, divas vai trīs stundas lūgšanā un Dieva Vārda lasīšanā, drīz vien atklās agras celšanās labvēlīgo ietekmi gan uz viņa ārējo, gan iekšējo cilvēku.
Varētu jautāt: “Bet kā lai es piespiežu sevi sākt agri celties?” Mans padoms ir: nekavējies. Sāc rīt. Bet nepaļaujies uz saviem spēkiem. Iespējams, tu iepriekš jau esi sācis celties agri, bet esi to pametis. Ja šajā lietā tu paļausies tikai uz saviem spēkiem, tev neizdosies. Ikvienā labā darbā mums ir jāpaļaujas uz Kungu. Ja kāds ceļas agri, lai miegam atrauto laiku atvēlētu lūgšanai un pārdomām, viņš var būt drošs, ka sātans mēģinās likt šķēršļus ceļā.
Tici, ka Kungs palīdzēs. Gaidot šajā lietā palīdzību no Kunga, tu Viņu pagodini. Lūdz palīdzību, gaidi palīdzību, un tu to saņemsi. Papildus tam dodies agri pie miera. Ja tu vēlu esi nomodā, tu nevarēsi piecelties agri. Nepadodies pienākumu spiedienam, kas tev neļauj pastāvīgi iet agri gulēt. Ja tas neizdodas, tu nevari un nedrīksti celties agri, jo tavs ķermenis prasa atpūtu.
Celies augšā, tiklīdz esi pamodies. Nepaliec ne minūti ilgāk gultā, citādi tu, visticamāk, atkal iemigsi. Nezaudē dūšu, ja agrā celšanās rada nogurumu un miegainību. Tas drīz beigsies. Pēc dažām dienām tu jutīsies spēcīgāks un spirgtāks nekā tad, kad gulēji stundu vai divas ilgāk, nekā bija nepieciešams. Vienmēr atvēli miegam vienādu stundu skaitu. Neatkāpies no tā, ja nu vienīgi slimības dēļ.
Šis raksts ir adaptēts no grāmatas “Džordžs Millers. Autobiogrāfija”, ko sarakstījis Džordžs Millers.