Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lieto ģimenes svētbrīžus, lai sagatavotos dievkalpojumam!

Pirmo reizi ar ģimenes svētbrīžiem mani iepazīstināja Dons Vitnijs semināra nodarbības laikā 2015. gadā.

Viņš paskaidroja to nozīmi un izstāstīja, kā tie varētu izskatīties praksē. Dona Vitnija rokasgrāmatā ir trīs galvenās daļas: Svēto Rakstu lasīšana, lūgšana un dziesmas dziedāšana. Tas izklausās vienkārši – un tā arī ir -, bet tam ir ļoti liela ietekme. Kopš sākām šo praktizēt, esam kā ģimene guvuši daudzveidīgus garīgus ieguvumus. Mūsu domas ir biežāk vērsts uz augšu (Kolosiešiem 3:2), un mūsu bērni mācās Dieva Vārdu un to, kā lūgt Dievu un dziedāt Viņam.

Gadu gaitā mūsu ģimenes svētbrīži ir mainījušies. Nesen izmainījām fokusu, un tagad sanākam kopīgos svētbrīžos ar nolūku gatavoties draudzes sapulcei Tā Kunga dienā. Kā kristiešiem mums ir pavēlēts pulcēties ar Dieva ļaudīm (Ebrejiem 10:24-25). Mēs ģimenē vēlamies apzinātāk lūkoties uz priekšu, gaidot svētdienu, tāpēc, turpinot lasīt Svētos Rakstus, lūgt un dziedāt, mēs saskaņojam šos centienus ar mūsu draudzes plānu svētdienas rīta sapulcei. Paskaidrošu.

Lasiet!

Tagad mēs lasām daļu no Rakstu vietas, par kuru mūsu mācītājs plāno svētdienā sludināt. Tā kā mums ir mazi bērni, dažreiz mēs izlasām tikai vienu vai divus pantus. Tomēr šis laiks, ko pavadām kā ģimene, ne tikai mīkstina mūsu sirdis uzņemt šo Rakstu vietu, bet arī rada vēlēšanos dzirdēt svētrunu. Tas mums arī atgādina, ka ir jālūdz par mācītāja darbu, svētrunai gatavojoties.

Lūdziet!

Uz svētdienu vērsti ģimenes dievkalpojumi ietver dažāda veida lūgšanas visas nedēļas garumā. Kādu dienu mēs varam slavēt Dievu par Svētajos Rakstos izlasīto. Nākamajā dienā mēs varam kopīgi izsūdzēt savus grēkus. Katru dienu mēs Dievam pienesam savas raizes un vēlēšanās, un noslēgumā mēs lūdzam par draudzes locekļiem.

Mēs ar sievu palīdzam saviem bērniem lūgt īsas slavēšanas un grēku nožēlas lūgšanas. Viņi ir iemācījušies pateikties Dievam par to, kas Viņš ir, un atzīties Viņam, kad grēko. Turklāt viņi ir iemācījušies, ka viņi var lūgt Dievu par dažādām lietām un ka Viņš uzklausa. Mani bērni pat mācās lūgt par mūsu draudzes locekļiem un viņu bērniem.

Šādi svētbrīži sagatavo mūs svētdienas dievkalpojumiem. Tie mums arī atgādina, ka mums ir jāvēršas pie draudzes locekļiem, lai noskaidrotu, kā varam par viņiem lūgt, un paustu prieku ar viņiem tikties Tā Kunga dienā.

Dziediet!

Mums palīdz, ka mūsu draudze nodrošina iknedēļas dziesmu sarakstu, lai draudze zinātu, kādas dziesmas varam gaidīt svētdienā. Mums patīk dziedāt tieši šīs dziesmas ģimenes svētbrīžu laikā. To darot, iepazīstamies ar melodiju, pārdomājam dziesmu vārdus un gatavojamies kopā ar draudzi skaļi dziedāt Tā Kunga dienā.

Mana sieva ķeras pie klavierēm, un es sēžos uz kastes. Mūsu bērniem patīk ņemt rokās rotaļu instrumentus un spēlēt līdzi mūzikai. Tas ļauj bērniem iemācīties dziesmas, kuras dziedam draudzē. Lai Dievs dod, ka šo dziesmu nozīme no prāta nonāktu viņu sirdīs!

Ģimenes svētbrīžiDonalds S. Vitnijns

Ja vēl neesi uzsācis ģimenes svētbrīžus, nezaudē vairs nevienu dienu! Šī pārliecinošā un praktiskā grāmata var palīdzēt tev vienkāršā veidā uzsākt vienkāršus ģimenes svētbrīžus. Tas var izmainīt tavu ģimeni uz visiem laikiem.

Noslēgumā

Mūsu ģimenē svētbrīži parasti notiek uzreiz pēc vakariņām. Šis grafiks ļauj mums iekļaut šajā aktivitātē arī ciemiņus. Mēs ceram, ka Tas Kungs to izmantos, lai evaņģelizētu pazudušos un iedrošinātu mūsu brāļus un māsas priecīgi gaidīt svētdienu kopā ar mums. Mēs arī vēlamies, lai šis ieradums palīdzētu bērniem pāriet no bērnu kalpošanas uz būšanu kopā ar draudzi dievkalpojumā.

Šis ieradums ir tik vienkāršs un nokopējams, ka to var veikt ikviens. Šis laiks var būt tik īss vai tik garš, cik ģimene vēlas un var tam veltīt. Svarīgākais ir pielūgt Dievu kā Kristū vienotai saimei un gatavoties pulcēties kopā ar Tā Kunga ļaudīm svētdienā.

Tāpat kā filmas treileris vairo ekspektācijas, es lūdzu, lai Tas Kungs izmantotu mūsu ģimenes svētbrīžus, lai vairotu ekspektācijas par pulcēšanos Tā Kunga dienā!

Džošua Čatmens (9Marks.org)

0