Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kā iegaumēt vairāk Bībeles Rakstu vietu 2024. gadā?

Domājot par Bībeles iegaumēšanu un citēšanu, Tu, iespējams, esi saskāries ar iekšēju vainas izjūtu vai nepietiekamību. Bībeles iegaumēšana ir ļoti vērtīga, bet to var būt grūti izpildīt regulāri – tāpat kā lūgšanas, vingrošanu, pareizu uzturu vai gudru naudas pārvaldību.

Jaunajam gadam tuvojoties, vēlos tevi iedrošināt. Nav nepieciešamas pārcilvēciskas prasmes vai fanātiska nodošanās, lai ierakstītu Dieva Vārdu savā prātā un sirdī. Tas prasa zināmu aizrautību, plānošanu un neatlaidību. Bet, pirms sniedzam dažus ieteikumus Svēto Rakstu iegaumēšanai, mums ir jāpievēršas trīs galvenajiem iemesliem, kādēļ cilvēkiem neizdodas nostiprināt šo ieradumu.

1. Man nav laika iegaumēt Bībeli

Vai mēs pārvaldām gudri laiku, ko Dievs mums dod? Lai atbildētu uz šo jautājumu, aicinām aplūkot laika pārvaldības shēmu ar 4 kvadrantiem!


Ja esi tipisks cilvēks, tad tu gribi pavadīt vairāk laika 2. kvadrantā, bet patiesībā lielāko daļu laika pavadi 1. un 3. kvadrantā. Tātad lielā mērā tavu dienaskārtību diktē steiga.

Un, kad Tev pārsvarā ir steidzami uzdevumi, tas vilina tevi atpūsties, aizbēgot uz 4. kvadrantu. Iespējams, tu izšķērdē laiku sociālo mediju izklaidēs, labsajūtu rosinošos video stāstos, “jaunākajās ziņās” par populāriem cilvēkiem, kas tev dziļākajā būtībā ir vienaldzīgas lietas. Sociālo mediju saturs ir viens no top magnētiem 4. kvadrantā, kas nepārtraukti ievelk un notur ilgāk, nekā vajag.

Tādēļ produktivitātes eksperti uzsver, ka vispirms ir jādara svarīgās lietas. Stīvens Kovejs (Stephen Covey) semināros to bieži demonstrēja, novietojot uz galda lielu caurspīdīgu burku kopā ar dažiem lieliem akmeņiem, vidēja izmēra akmeņiem, maziem akmentiņiem un smiltīm. Lielie akmeņi simbolizē 2. kvadranta priekšmetus. Vienīgais veids, kā visi priekšmeti var ietilpt burkā, ir vispirms ievietot lielos akmeņus, bet mazos akmeņus un smiltis – beigās.

Kristietim Bībeles iegaumēšana ir 2. kvadrantā – svarīga, bet ne steidzama. Bet, ja tu patiesi tici, ka Bībeles iegaumēšana ir svarīga, tad tai vajadzētu būt tavas ikdienas rutīnas sastāvdaļai. Tas ir viens no LIELAJIEM AKMEŅIEM.

2. Man negribas iegaumēt Bībeli

Bieži vien mums negribas darīt to, kas mums būtu jādara.

Bērniem ne vienmēr gribas pildīt skolas darbus vai mājas darbus. Taču vecāki cenšas iemācīt bērniem konsekventi darīt to, par ko viņi ir atbildīgi. Vecāki savstarpējo strīdu laikos ne vienmēr jūtas savu uzdevumu augstumos, gādājot par saviem bērniem. Bet tas ir tas, ko ietver uzticīga audzināšana. Fiziski vesels darbinieks var just nevēlēšanos iet uz darbu. Bet atbildīgi cilvēki iet uz darbu neatkarīgi no tā, vai viņiem tai brīdī ir vai nav vēlmes.

Piemēram, man ne vienmēr gribas ievērot disciplinētu spēka treniņu un ēšanas plānu, bet es to esmu konsekventi darījis pusotru gadu. Tagad tas ir tik ļoti iesakņojies manā ikdienā, ka tas notiek automātiski; es nepiedomāju, vai to darīt katru dienu. Un man tas arvien vairāk patīk. Es zinu, ka man tas nāk par labu, es jūtos labāk, un tas uzlabo manu veselību un enerģijas līmeni, lai es varētu labāk kalpot citiem.

Ir nepieciešama disciplīna, lai darītu to, ko mums ne vienmēr gribas darīt. Stratēģisks veids, kā pieiet šīm darbībām, ir izstrādāt veselīgu rutīnu. Tas ir veids, kā cīnīties par prieku. Mēs dzīvojam, lai pagodinātu Dievu, baudot Viņu mūžīgi. Mēs visvairāk pagodinām Dievu tad, kad Viņš mūs visvairāk iepriecina. Un Bībeles iegaumēšana ir viens no auglīgākajiem veidiem, kā Dievs mūs apmierina.

Galvenais iemesls, kādēļ mums ir jāmācās Bībele, nav tas, lai uzkrātu vairāk datu savās smadzenēs. Tas ir veids, kā mēs varam baudīt Dievu. Tādas darbības kā lūgšana, Bībeles lasīšana un Bībeles iegaumēšana ir garīgas disciplīnas jeb žēlastības līdzekļi. Tās ir aktivitātes, ko Dievs ir iecerējis, lai apmierinātu mūs ar pašu Dievu.

3. Man ir grūti iegaumēt Bībeli

Vai zini savu dzimšanas datumu? Savu tālruņa numuru, adresi?
Ir daži fakti, kurus tu jau esi iegaumējis. Iespējams, tu pat necenties iegaumēt kādu informāciju, piemēram, bieži lietotas receptes, statistiku par savām mīļākajām sporta komandām un spēlētājiem, biogrāfisku informāciju par aktieriem vai mūziķiem, vai arī bērnībā dzirdētus reklāmu džinglus. Dievs tev ir devis apbrīnojamu prātu. Un tavs prāts ietver spēju iegaumēt.

Tavs prāts ir kā muskulis, un iegaumēšana ir prāta vingrinājums. Atcerēšanās tavam prātam ir tas pats, kas ķermenim – vingrošana. Atcerēšanās padara tavu prātu spēcīgāku, veselīgāku, asāku un enerģiskāku. Un, jo vairāk tu strādā pie iegaumēšanas, jo labāk tev tas izdodas.

Bībeles fragmentu iegaumēšana ir pamatīgs darbs. Bet tas nav nemaz tik grūti. Un tu to vari paveikt.

Kā es varu sākt?

1. Sāc ar nelielu apjomu! Kaut kas ir labāk nekā nekas – pat, ja tās ir tikai 60 sekundes dienā, ko velti iegaumēšanai. Iespējams, šodien tu nevari noskriet maratonu, bet vai tu vari noskriet stadiona apli – 250 vai 400 metrus.

2. Izvēlies reālistisku plānu! Lūk, 3 starta plāni, ko apsvērt!

Pirmkārt, tu vari iegaumēt fragmentus, ko ir apkopojuši citi, piemēram, Tematisko atmiņas sistēmvai Truth78 izvēlētos Fighter Verses”. (Mana sieva un bērni kopā ar mūsu draudzi iegaumē Fighter Verses. Daži no mūsu draugiem ierakstīja fragmentus kā dziesmas, lai padarītu tos labāk iegaumējamus.)

Otrkārt, tu vari iegaumēt nelielu Bībeles grāmatu (piemēram, Pāvila vēstuli Efeziešiem, vēstuli Filipiešiem vai Jēkaba vēstuli) vai nelielu Bībeles fragmentu (piemēram, 1. un 2. psalmu, Mateja evaņģēlija 5.-7. nodaļu, vēstules Romiešiem 8. nodaļu vai 21-22. nodaļu no Jāņa Atklāsmes grāmatas).

Metode plašu Bībeles tekstu iegaumēšanai

Lieliska metode, lai iegaumētu veselas Bībeles nodaļas vai pat gramatas.

Treškārt, tu vari iegaumēt fragmentus, kas tev dod prieku, mierinājumu un bijību vai palīdz cīnīties ar kādu konkrētu grēku (piemēram, dusmām, nemieru, alkatību, nepacietību, bezrūpību, tiesāšanu, slinkumu, iekāri, lepnumu vai pasaulīgumu).

3. Turies pie tā! Katru dienu atvēli īsu laika logu Bībeles iegaumēšanai un 100 dienas pēc kārtas nepalaid garām nevienu dienu. Esi konsekvents! Ir nepieciešami aptuveni 2 mēneši, lai ieradums kļūtu automātisks.

4. Iegaumē Bībeli kopā ar kādu citu draudzes locekli. Apvienojies komandā ar draugu vai draugu grupu draudzē un esiet atbildīgi viens otra priekšā, kad jūs mācāties iegaumēt.

Ar Dieva palīdzību tu vari iemācīties iegaumēt Bībeli. Lai Dievs palīdz!

Endijs Naselli (desiringGod.org)

0