Lai gan Mātes diena daudziem var būt skaisti svētki, tā var būt arī emocionālu sirdssāpju nedēļa tiem, kas nespēj ieņemt bērniņu. Lai gan mēs zinām, ka ir sievietes, kuras Dievs ir aicinājis būt vienām, tomēr lielākoties Dievs ir noteicis, ka būt par mammu ir galvenā joma, kur sievietes uzplaukst (1. Timotejam 2:15). Tieši tāpēc, piedzīvojot nespēju nest šo skaisto mantojumu, mums sāp.
Bieži vien mūsu cīņas pamatā nav mūsu intelektuālā teoloģijas izpratne. Pieaugot Dieva Vārdā, mēs mācāmies to, ka Dievs kontrolē mūsu dzīvi, un lielākoties mēs esam gatavas apliecināt savu paļāvību uz Kunga suverēno valdīšanu. Tomēr tas, kā mūsu emocijas mijiedarbojas ar šo izpratni sarežģītos apstākļos, ir izaicinājums un var satricināt mūsu ticību.
Pastāv daudzi iemesli, kāpēc ticības cīņa ir saistīta ar neauglību un spontāno abortu. Pirmkārt, mēģinājums ieņemt bērniņu un iznēsāt to līdz galam prasa atzīt savu ļoti ierobežoto dabu un spējas (1.Samuēlam 1:27). Otrs ir tas, ka spontānā aborta izciešana liek sērot par to, kas ticis paņemts prom, lai gan vēl nav svinēta gaidītā bērniņa saņemšana (piedzimšana). Protams, ka nākas cīnīties ar ļaunuma problēmu un domu, ka jebkura dzīvība ir dzimusi, lai mirtu. Tāpat norisinās cīņas ar laulāto, izjūtot nedrošību un šaubas, apmeklējot ārstus un sastopoties ar viltus pozitīviem grūtniecības testa rezultātiem.
Tāpēc tām sievietēm, kas gatavojas doties uz draudzi šajā Mātes dienas svētdienā un redzēs citus svinam šos svētkus, lai Kungs sniedz ievērojamu mierinājumu, pirmkārt, paliekot iesakņotai Viņa raksturā, otrkārt, atceroties savu doto solījumu un, treškārt, priecājoties vietējā draudzē.
1. Balsties Kristus raksturā
Tā vietā, lai ātri uzskaitītu daudzus pantus, kurus jau zini, es lūdzu, ļauj man īsi atgādināt, ka Dievs patiesi ir visas dzīvības devējs. Un vai ļausi izteikties vēl konkrētāk? Jēzus, mūsu Glābējs un Kungs, ir cieši iesaistīts šajā radīšanas procesā (Jāņa 1:3-4). Tādēļ, dārgā māsa, kad mēģini ieņemt bērniņu, turi pie sirds šo apbrīnu iedvesmojošo patiesību, ka pats Kristus ir iesaistīts, kas nozīmē, ka pārpilnā mīlestības sirds, ko Viņš piedāvāja pie krusta, nosaka tavas ģimenes laiku. Es lūdzu, lai šī patiesība ieskanas tavas dvēseles dziļumos. Bezgalīgais Kungs, mīlošais Glābējs, ir cieši informēts par tavu nākotni.
Viens no pantiem, kas mani ir nesis cauri daudzām pelēkām dienām, ir Filipiešiem 4:6, jo Pāvils mums saka: “Nezūdaities nemaz, bet jūsu lūgumi lai nāk zināmi Dieva priekšā ar pateicību ikvienā pielūgšanā un lūgšanā.” Un, lai gan es vienmēr ceru, ka viņš sāks 7. pantu ar vārdiem “tad jūsu lūgšana tiks uzklausīta”, viņš to tomēr nedara. Tā vietā viņš saka: “Un Dieva miers, kas ir augstāks par visu saprašanu, pasargās jūsu sirdis…”. Un tajā ir mūsu cerība – Dievs ir apsolījis, ka nevis apstākļi mainīsies, bet ka mums, neatkarīgi no apstākļiem, būs Viņa miers.
Uzticamas sievietes un viņu neparastais Dievs
Noela Paipere
Sāra Edvardsa, Lilija Trotere, Gledisa Eilvorda, Estere Ana Kima un Helēna Rouzvēra. Piecas sievietes, trīs gadsimti, viens Kungs un viens mērķis. Šīs sievietes un viņu misija iedrošinās arī tevi kalpot, mācekļot un pasludināt evaņģēliju 21.gadsimtā.
2. Atceries savu doto solījumu
Otra iepriecinošā realitāte ir tā, ka Dieva Vārds atklāti runā par neauglību. Tas Kungs pat bija gatavs dot mums iespēju ielūkoties viena pāra sirdssāpēs 3000 gadus pirms mūsu ēras. Sievas vārds ir Anna, un viņas vīra vārds ir Elkana. Viņi šķiet gluži parasts pāris, izņemot to, ka Annai nav bērnu un viņa ir ieslīgusi pilnīgā depresijā. Tad 1. Samuēla 1:8 ir skaista (humoristiska?) vārdu apmaiņa, kurā Elkana tuvojas Annai viņas izmisumā un jautā: “Anna, kāpēc tu raudi? Un kāpēc tu neēd? Un kāpēc tava sirds ir noskumusi? Vai es tev neesmu vairāk vērts nekā desmit dēli?” Un, lai gan mēs varam pasmaidīt par Elkana acīmredzamo jūtīguma trūkumu, mēs neuzdrošināmies nepamanīt ievērojamo ainu, kā vīrietis cenšas maigi tuvoties savai sievai, lai viņu mīlētu un iedrošinātu.
Vēlāk stāsts apraksta Annas lūgumu un pāri visam Dieva plānu izaudzināt jaunu pravieti, lai atbildētu uz Israēla grēku, bet tas arī izgaismo milzīgo spiedienu, ko laulībā rada neauglība. Pat senatnē mēs lasām par vīru, kurš cenšas darīt jebko, lai mierinātu savu neapmierināto sievu. Vai tas nav patiesi? Emocijas ir karstas. Ārstu rēķini ir augsti. Iestājas depresija. Pat seksuālā tuvība ir piespiedu un trauksmaina. Ļoti ātri pāris, kas vēlas vienu un to pašu, var sajust, ka viņi ir pretējās komandās. Un šeit slēpjas smalks atgādinājums mums, dāmām: nevajag dievināt bērnus, kaitējot laulībai. Dievs mums ir devis laulāto; viņam mēs devām solījumus; viņš ir cilvēks, kurš apsolīja mūs mīlēt, līdz nāve mūs šķirs, un tas ir lieliskākais dzīves dārgums, par kuru mums ir labi būt pateicīgām.
3. Priecājies vietējā draudzē
Ja cīnies ar neauglību, šī Mātes dienas svētdiena var būt grūta, bet neaizmirsti, ka Kungs brāļus un māsas tavā draudzē ir ielicis, lai viņi palīdzētu. Ja esi nogurusi, lūdz, lai kāda aizlūdz. Ja jūties emocionāla, palūdz pasēdēt kopā ar kādu uzticamu draudzeni. Pēc dievkalpojuma vērsies pie mācītāja un lūdz pēc aizlūgšanas. Galu galā, sludināšana, dievkalpojumi un patiesa sadraudzība ir žēlastības līdzekļi, ko tas Kungs dod, lai cilvēkus izvestu cauri pašreizējām sirdssāpēm.
Nobeigumā, dārgās māsas, es lūdzu Dievu, lai jūsu ikdiena un Māmiņdienas nedēļas nogale būtu mazāk vērsta uz lūgšanām, kas vēl nav atbildētas, un vairāk vērsta uz Kristus krāšņo raksturu, uz derības solījuma atjaunošanu ar vīru un uz draudzes kopienas nozīmīgajām svētībām, kur mēs nestaigājam vienas – gan esot kalnā, gan ielejā.
Brī Vuda (forthegospel.org)
Brī Vuda jau 19 gadus ir precējusies ar savu labāko draugu Toniju Vudu. Viņiem ir divi dēli un viena meita (17,15 un 9 gadus veci). Brī ar Toniju vada podkāstu Date Night with the Woods. Viņai patīk mācīt savu bērnus mājmācībā, mācekļot un kalpot bibliskajā padomdošanā Misijas Bībeles draudzē.
© For the Gospel Ministries 2025. Used by permission of For the Gospel Ministries. Source: https://www.forthegospel.org/read/encouragement-for-women-desiring-children