Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Septiņi soļi uz ģimenes svētbrīžiem

Iespējams, ka Jēzum pieder tavas svētdienas, bet vai Viņam pieder tavas mājas? Padarīt svētbrīžus par ģimenes ikdienas sastāvdaļu ir būtiska garīgi dinamiskas mājsaimniecības sastāvdaļa. Ja mēs kā ģimene ikdienā neiedziļināmies Dieva vārdā, bērni var iemācīties uztvert draudzi (un Kungu) tikai kā jauku iknedēļas ekskursiju. Ticība var kļūt vairāk par izrādi, nevis par dziļi iesakņojušos dzīvesveidu. Regulāri ģimenes svētbrīži ir veids, kā padarīt ticību par neatņemamu ikdienas dzīves sastāvdaļu, nevis par svētdienas ieradumu. Vudijs Bouhams piedāvā septiņus soļus, kā īstenot ģimenes svētbrīžus savās mājās.

1. Ģimenes svētbrīžiem ir jātiek uzsāktiem pārliecības dēļ. Jums kā vecākiem ir jābūt pārliecinātiem, ka jums tas ir nepieciešams. Bez šīs pārliecības tos regulāri īstenot būs gandrīz neiespējami.

2. Ģimenes svētbrīži sākas ar ģimenes galvu. Sievas, nepieprasiet, lai jūsu vīrs sāk ģimenes svētbrīžus. Tiem ir jānāk no viņa.

3. Ģimenes svētbrīži ir jāieplāno. Ja mēs neieplānojam laiku svētbrīžiem, mēs tos izlaidīsim. Ir nepieciešamas aptuveni 30 dienas, lai izveidotu ieradumu, tāpēc svētbrīžu grafika izveide palīdzēs tos iesakņot ģimenes paradumos.

4. Ģimenes svētbrīžiem jābūt vienkāršiem. Tam nav jābūt lielam pasākumam. Nav nepieciešami nekādi prezentācijas materiāli. Viss, kas nepieciešams, ir apņemšanās pulcēties kopā ar Dieva Vārdu. Uzturot svētbrīžus vienkāršus, tos var viegli papildināt vai vienkāršot, kad vien vēlaties.

Ģimenes svētbrīžiDonalds S. Vitnijns

Ja vēl neesi uzsācis ģimenes svētbrīžus, nezaudē vairs nevienu dienu! Šī pārliecinošā un praktiskā grāmata var palīdzēt tev vienkāršā veidā uzsākt vienkāršus ģimenes svētbrīžus. Tas var izmainīt tavu ģimeni uz visiem laikiem.

5. Ģimenes svētbrīžiem ir jābūt dabiskiem. Nemēģiniet būt kaut kas tāds, kas tu neesi. Šis nav laiks, lai izliktos vai būtu ekstravagants. Izvēlies dziesmas, kuras tavai ģimenei patīk dziedāt, un mācību materiālus, kas atbilst jūsu dzīves situācijai. Jūsu bērni pamanīs autentiskuma trūkumu.

6. Ģimenes svētbrīžiem ir jābūt obligātiem. Neviens nedrīkst izlaist svētbrīžus, tostarp sabozušies pusaudži. Dumpinieciskums un ģimenes svētbrīži atrodas atšķirīgās jomās, un tiem ir jāpievērš atsevišķa uzmanība.

7. Ģimenes svētbrīžiem ir jābūt visus iesaistošai. Tā nav viena apdāvināta ģimenes locekļa uzstāšanās, ko visi pārējie vienkārši vēro. Aiciniet savus bērnus piedalīties dziedāšanā, dziesmu izvēlē, Svēto Rakstu lasīšanā, lūgšanās, diskusijās par jautājumiem utt. Līdzdalība palīdzēs jūsu bērniem augt un var pat aizkustināt dumpinieciska pusaudža sirdi.

Vudijs Bouhams (crossway.org)

Vudijs Bouhams juniors (doktora grāds kristīgajā kalpošanā, Dienvidaustrumu Baptistu Teoloģiskais seminārs) ir dekāns Āfrikas Kristīgās Universitātes seminārā Lusakā, Zambijā. Autors vairākām grāmatām, ieskaitot Family Driven Faith, The Ever-Loving Truth, un Joseph and the Gospel of Many Colors, Bouhams ir arī mācītājs, draudžu dibinātājs un runātājs konferencēs.This article was translated by permission from the original English article published by Crossway.
Raksta oriģināls: 
https://www.crossway.org/articles/7-steps-to-family-worship/

0